HAKKIMIZDA

Fabrikamız Konya 3.Organize sanayi bölgesinde 6.000m² kapalı, 20.000m² açık alanda faaliyet göstermekte olup, DÖKÜM ve TALAŞLI İMALAT atölyesi olmak üzere iki ana bölümden oluşmakta ve otomotiv yan sanayine hizmet vermektedir. Standart imalatlarımız ağır vasıtalar (kamyon, otobüs, treyler) için fren kampanası ve fren diski imalatıdır. Ürünlerimiz yurtiçi ve yurtdışı pazarında satışa sunulmaktadır.

 

                Dökümhanemizde Gri dökme demir (Lamel Grafitli GG25 – GG35), Sfero dökme demir (Küresel Grafitli GGG42 – GGG100) ve Çelik dökümü gerçekleştirilmektedir. Günlük 72 ton döküm yapılmaktadır.

 

                Kalıplama, iki adet CT6 marka otomatik kalıplama makinesi, otomatik kalıplama sistemine uygun kum hazırlama mikseri ve taşıyıcı, sistemde hazırlanan sentetik kum özelliklerini kontrol eden kum kontrol laboratuarı, standart açma süresine yönelik palet konveyör sistemi, standart kalıplamaya yönelik 560mm yükseklikte 800x770mm’ lik otomatik kalıplama dereceleri ile yapılmaktadır.

 

                Fabrikamızda bulunan laboratuar ve kalite kontrol birimleri sayesinde döküm ve işleme ile ilgili aşama ve standartların kontrolleri sürekli olarak yapılmaktadır.

 

                Kamsa Otomotiv, ileri teknoloji ile ürettiği, kalitesi TS EN ISO 9001:2008 kalite belgesi ile belgelenmiş ürünlerini yıllardan beri hem iç hem de dış pazara başarıyla sunmaktadır.